Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... dovada achitarii salariilor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

dovada achitarii salariilor

Daca angajatorul face plata salariilor prin virament bancar mai e necesara semnarea fluturasilor ?
In eventualitatea unui control de la ITM se poate substitui fluturasul semnat cu extrasul bancar al angajatorului ? Exista un articol de lege in dreptul muncii care specifica aceste aspecte ?
Multumesc tuturor pentru explicatii
Toate bune