avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2006 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale infiintare scoala de arte si meserii
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

infiintare scoala de arte si meserii

un client doreste sa infiinteze o scoala de arte si meserii, in speta barmani, ospatari, si nu am aflat nici un raspuns concret cum sa rezolv o astfel de problema. am nevoie de legislatie, avize, taxe, etc. multumesc
Cel mai recent răspuns: fanna , utilizator 19:40, 24 Mai 2006
autorizatiile si avizele de care aveti nevoie le obtineti de la Registrul Comertului si de la Ministerul Invatamantului
8042-alte forme de invtamant, asta este codul CAEN unde se incadreaza ceea ce vrei sa faci.
Cred ca va fi necesar sa faci dovada unui spatiu unde sa se tina aceste cursuri.Intreaba la Registrul Comertului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen pentru meditatii bogdanboroghina bogdanboroghina care este codul CAEN pentru meditatii? Este nevoie de alte avize speciale (de ex. din partea MEC)? Multumesc (vezi toată discuția)
Infiintare spalatorie haine dragnia dragnia Buna ziua, Va rog frumos sa ma ajutati in rezolvarea unei probleme. Seful meu doreste sa deschida o noua firma - o spalatorie de haine, ecologica. Va rog sa ... (vezi toată discuția)
Activitate "asistenta spitaliceasca" luizacsinte luizacsinte Buna ziua, am si eu o speta: se doreste infiintarea unui SRL avand cod caen \"activitate spitaliceasca\", srl ce va incheia contracte cu spitalele, iar ... (vezi toată discuția)