Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale infiintare scoala de arte si meserii
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

infiintare scoala de arte si meserii

un client doreste sa infiinteze o scoala de arte si meserii, in speta barmani, ospatari, si nu am aflat nici un raspuns concret cum sa rezolv o astfel de problema. am nevoie de legislatie, avize, taxe, etc. multumesc
autorizatiile si avizele de care aveti nevoie le obtineti de la Registrul Comertului si de la Ministerul Invatamantului
8042-alte forme de invtamant, asta este codul CAEN unde se incadreaza ceea ce vrei sa faci.
Cred ca va fi necesar sa faci dovada unui spatiu unde sa se tina aceste cursuri.Intreaba la Registrul Comertului.