Forum Discuţii juridice Executare silită Model cerere acordare daune morale
Discuție deschisă în Executare silită

Model cerere acordare daune morale

Buna ziua,rugamintea mea este de a ma ajuta cineva cu un model de cerere catre o federatie sportiva care a pierdut un proces civil cu o persoana fizica si are de platit daune morale catre aceea persoana.
Precizez ca persoana respectiva nu vrea sa apeleze la un executor judecatoresc momentan si incerca intai sa se intelega cu federatia respectiva amiabil.
Multumesc.
Adresati cererea pur si simplu deoarece ei stiu ca au de dat bani.
Nu exista modele solicitați în scris sa se conformeze sentinței cutare și să vă achite sumele și apoi dacă nu se conformează va adresați executivului.