Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... evitare comisie disciplia
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

evitare comisie disciplia

Daca o persoana a savarsit abateri grave la locul de munca si inainte de terminarea cercetarii si de chemare la comisia de disciplina, intentionat si-a bagat concediu medical....cat timp poate prelungi aceasta problema fara sa i se desfaca contracul de munca?
ava_b a scris:

Ideea era sa i se desfaca CM cu art. 61. a. Asta cand se va intoarce din concediu.
Poate pleca prin demisie?

Da, poate pleca prin demisie .. nimeni nu-l impiedica sa-si depuna demisia. Este dreptul angajatului de a-şi da demisia.