Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Reabilitare Bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Reabilitare Bloc

In condominiul in care locuiesc ( Bloc cu 10 etaje - 8 scari- 352 apartammente ) se efectueaza rebilitarea termica ( Sector 3 )
Dupa ce s-a tencuit si zugravit fatada acum se inlocuiesc si geamurile cu geamuri termopan - saptamana ce urmeaza !
Intrebarea mea este : glafurile din exterior se vor reface de catre firma care lucreza ,dar cele din interior cine le executa ?
Mai concret : cele din interior intra tot in sarcina constructorului respectiv el suporta aceste reparatii din cheltuiala aferenta reabilitarii sau trebuie eu ca proprietar sa suport aceste costuri ?
Tin sa precizez ca peste 5 ani noi locatarii in functie de venit trebuie timp de 5 ani sa suportam o parte din banii alocati acestei reabilitari.
Ce cadru legislativ reglementeaza asemenea situatii ?

Multumesc anticipat

Multumesc,azi voi intreba si Presedintele !