Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Rubrica ,,Observații'' din amiabilă mi-a fost ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Rubrica ,,Observații'' din amiabilă mi-a fost completată de celălalt șofer, fără să-mi dau seama, cu ,,NU AM ACORDAT PRIORITATE”. Ce e de făcut, cum să procedez?

Am avut o ciocnire intr- o intersecție cu un alt autoturism. Eu fiind cea mai avariata și ,se pare, vinovata de producerea accidentului, deși ma asigurasem și intr- un unghi de 90 de grade. Celălalt șofer m- a lovit in roata dreapta spate. Deși se agita și ma ruga sa facem conventia amiabila spunea ca sunt vinovata și va lua un Logan nou.
Am încheiat amiabila, semnat tot, fiecare completând partea lui. La rubrica mea de observații nu am completat nimic.Sub pretextul ca pleacă pana la mașina sa aducă un act, dumnealui a completat in rubrica mea de observații cu litere mari “ NU AM ACORDDAT PRIORITATE”.La 2 zile când încercam sa pun cap la cap tot, deoarece tot eu am fost lovită la cap și mâna dreapta am observat adăugarea. Ce e de făcut?? Cum procedez???
Telefonic domnul recunoaște ca a completat ...
Manuela Rășină, administrator
Puteti anunta politia, poate la dumnealor la sectie va intelegeti amiabil.
Pai nu se vede ca este alt scris? E simplu de demonstrat daca e cazul.