Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... raspunde cineva sper: tarif pentru punerea in posesie
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

raspunde cineva sper: tarif pentru punerea in posesie

buna ziua! in urma unui partaj judiciar cu finaliatea dorita de mine, plata sultei catre restul subiectilor, am ramas cu niste terenuri. Procesul e finalizat doar de cateva zile printr-o decizie judecatoreasca.Ce ma intereseaza...trebuie musai sa fac punerea in posesie sau ajunge inscrierea la primarie?(pamanturile sunt deja inscrise la primarie pe numele celui mostenit , am platit impozit ptr deschiderea succesiunii, trei extravilane, unul singur intravilan).Stiti cumva ce tarif percepe expertul ptr punerea in posesie?

Multumesc mult si astept un raspuns
inca odata multumesc...minim 60 max 2200, din care platesc doar jumate;) Mi se parea deci pe buna dreptate exagerat 50 milioane.Sper sa va mai gasesc on line ptr alte eventuale clarificari, chiar nu stiu pasii ce trebuiesc urmati.Stiu doar ca trebuie sa platesc sulta si ca procesul s-a terminat. De aici in colo dupa noroc si net...#-o
Ma bucur ca v-ati lamurit cum sta treaba cu onorariile!:D
Mult noroc!
=D>
o ultima intrebare si va las sa va odihniti si mai ales scapati de mine...stiti cat dureaza toata operatiunea?de la cap la coada?;)
La aceasta intrebare nici macar executorul judecatoresc nu poate sa va dea un raspuns exact! Depinde! De la caz la caz!