Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Masterat in alt domeniu. Legala angajarea ca inginer?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Masterat in alt domeniu. Legala angajarea ca inginer?

Buna ziua.

O persoana cu studii de licenta in domeniul Finante-banci, dar cu masterat in domeniul Ingineriei alimentare, poate sa fie angajata in cadrul unei companii ce tine de industria alimentara ca inginer?

Este acest lucru legal?

Multumesc.
Masteratul este complementar, nu vă califică drept inginer. Vă puteți documenta aici:
[ link extern ]

Ionica Porumbel, Consultant in arhivarea documentelor
Daca este un master de conversie profesionala, atunci se poate incadra ca si inginer.