Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate fenomenul bullying
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

fenomenul bullying

Cum trebuie procedat daca un copil este abuzat fizic si verbal in fiecare zi de catre colegii lui de clasa deoarece acesta nu are o atitudine prin care sa impuna respect si sa se integreze in colectiv
hotnogu, utilizator
Buna ziua,
REVIN, fie il educati fie il mutati la alta scoala fie il dati la o scoala privata.
Discutați cu învățătoarea să vorbească cu ceilalți copii, eventual o ședință cu părinții având acest scop n-ar strica!
Pe de altă parte, poate nicio o consiliere psihologică a minorului n-ar avea caracter superfluu!
Gasiti informatii utile aici: www.avocatnet.ro/articol_484...
si aici: www.avocatnet.ro/forum/discu...