Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Sanctionare angajati
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Sanctionare angajati

Tinand cont de prevederile dreptului la viata privata si ale regulamentului GDPR, angajatorul poate sanctiona angajatii in baza unui sistem de monitorizare GPS pe care il utilizeaza nu numai pentru protejarea partrimoniului (scop declarat si informati angajatii) dar si in care sistemul genereaza note privind stilul de condus al angajatilor, iar cei care nu au note satisfacatoare sa fie sanctionati disciplinar.
Multumesc pentru raspunsuri.