Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concurs functii contractuale
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concurs functii contractuale

Buna ziua , am vazut un anunt publicat , pentru functii contractuale pe perioada determinata intr o institutie publica . Termenul de la publicare pana la desfasurarea concursului e de 17 zile lucratoare . E lega ? Am citit in lege ca se publica cu celnputin 30 zile lucratoare inainte de desfasurare . Se poate contesta concursu si care e procedura ?
Am gasit legea actualizata , e ok pentru ca precizeaza cel putin 15 zile .