avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1438 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie crestere copil

Buna ziua!
Daca am un loc de munca stabil si pe langa mai primesc indemnizatie de cenzor de la o S.C. la calculul indemnizatiei de crestere copil se vor lua in calcul ambele venituri (din functia de baza + indemnizatia de cenzor) sau doar de la functia de baza urmand sa primesc in continuare indemnizatia de cenzor ( la care as prefera sa nu renunt daca e posibil).
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:58, 3 Decembrie 2009
Se iau in considerare ambele venituri: si functia de baza si cea de cenzor!
Oricum pe durata cit esti mamica si ai grija de copil, nu ai voie sa desfasori alte activitati!
Ambele venituri se iau in calcul la stabilirea bazei de calcul a indemnizatiei pentru CIC.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu crestere copil irinacosiba irinacosiba Buna ziua! Am urmatoarea situatie:am o salariata care are functia de baza la mine la firma(8 h) si mai este angajata la alta firma cu program de 4h pe zi. In ... (vezi toată discuția)
Cum se calculeaza?85% copil3 copil3 pana in mai 2008 am fost in cic(pt bebe1).am lucrat 3 luni apoi am intrat in prenatal(bebe2). cum se calculeaza veniturile pt perioada cat am fost in cic?6 ... (vezi toată discuția)
Se iau in considerare veniturile.... camelia_3078 camelia_3078 buna ziua! am si eu o intrebare si v-as fi recunoscatoare daca mi-ati raspunde. am doua job-uri .unul in care sunt incadrata cu carte de munca pe perioada ... (vezi toată discuția)