Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie crestere copil

Buna ziua!
Daca am un loc de munca stabil si pe langa mai primesc indemnizatie de cenzor de la o S.C. la calculul indemnizatiei de crestere copil se vor lua in calcul ambele venituri (din functia de baza + indemnizatia de cenzor) sau doar de la functia de baza urmand sa primesc in continuare indemnizatia de cenzor ( la care as prefera sa nu renunt daca e posibil).
Va multumesc!
Se iau in considerare ambele venituri: si functia de baza si cea de cenzor!
Oricum pe durata cit esti mamica si ai grija de copil, nu ai voie sa desfasori alte activitati!
Ambele venituri se iau in calcul la stabilirea bazei de calcul a indemnizatiei pentru CIC.