Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Termene judecată ÎCCJ
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Termene judecată ÎCCJ

În cazul în care Înalta Curte de Casație și Justiție a fost sesizată de către Curtea de Apel București cu privire la soluționarea unui dosar ce are ca obiect un litigiu privind funcționarii publici (contencios administrativ și fiscal), există un termen de judecată? Sau ÎCCJ poate amâna ani buni pronunțarea unui verdict? Cunosc un astfel de caz în care Curtea de Apel a sesizat ÎCCJ de 7 luni și încă nu se aude nimic despre dosarul respectiv...Mulțumesc anticipat
Buna seara,
Nu uitati ca ICCJ este doar una in toata Romania si ca se dau termene atunci cand au posibilitatea conform condicii.
Poate dura destul pana la primul termen (rabdare).
S-ar putea ca primul termen sa fie si peste un an.
Gabriel Klein Kiritescu, utilizator