Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Asigurare sanatate
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Asigurare sanatate

Doresc sa va intreb daca beneficiez de asigurare de sanatate daca sunt angajat la o firma din 15 ianuarie 2020, iar in perioada ianuarie-15 decembrie 2019 am fost angajat la o alta firma care nu a platit asigurarile de sanatate decat cateva luni. In prezent pe site-ul de verificare asigurat apar ca neasigurat. Am probleme de sanatate care ar putea implica concediu medical, internare in spital dar nu stiu daca beneficiez. Firma actuala poate sa-mi dea adeverinta de salariat pt. sanatate si sa beneficiez de asigurare medicala?Ce ma sfatuiti sa fac pt. ca am nevoie sa merg urgent la doctor?Unde pot sa verific cate luni am fost asigurat anul trecut?