Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Acordul majoritatii prin semnatura sau adunare generala
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Acordul majoritatii prin semnatura sau adunare generala

Femeia de serviciu a solicitat majorarea salariului. Pentru acest lucru am intocmit un tabel cu semnaturile proprietarilor-daca sunt sau nu de acord.
Este acest tabel valabil daca am peste 50%+1 semnaturi pentru majorare sau trebuie neaparat convocata adunare generala pentru stabilirea acestei hotarari?
Multumesc!
Pentru corecta si completa dv informare studiati disp L nr 196/2018
art 55 ş)propune adunării generale cuantumul indemnizaţiilor, precum şi numărul şi funcţiile personalului necesar a fi încadrat cu contract individual de muncă sau contract de prestări servicii în cadrul
asociaţiei de proprietari pentru buna administrare, gestionare şi funcţionare a condominiului, în
limita bugetului de venituri şi cheltuieli;

Hotararea majorarii indemnizatiiilor personalului angajat este atributul adunarii generale a proprietarilor