Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Taxa de habitat
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Taxa de habitat

Buna ziua.Daca o persoana are domiciliul la o anumita locație, însă nu locuiește la adresa respectivă,plătește taxa de habitat?
NINAIONESCU, utilizator
Da se achita
Primariile locale cu scopul atragerii de fonduri la buget prin HCL obliga proprietarii de locuinte din zona administrativ teritoriala la plata taxa habitat-indiferent daca proprietatea este sau nu locuita efectiv
Si daca un cetățean are mai multe proprietati in sectorul respectiv, plătește taxa pt fiecare? El locuind într-una din proprietăți.