Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... cui apartine adresa de yahoo???
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

cui apartine adresa de yahoo???

Buna ziua,

situatia este urmatoarea|: adresa de mail yahoo folosita pt corespondeta firmei, adresa este facuta de mine ( asociat 50% si administrator al firmei) . Datorita neintelegerilor cu celalat asociat am hot impreuna suspendarea activitatii firmei.Problema mea este : cine poate folosi acea adresa de mail? Pot refuza sa ii comunic asociatului parola contului?

Multumesc!
Doar eu sunt administrator. Asociatul meu este f dificil si imi pare rau ca nu am vazut de la inceput ce fel de om este! Mi-a luat pana si stampila ( o aveam lasata la pct de lucru). Din pct meu de vedere aceasta firma nu se va mai deschide vreodata!
Daca adresa este a societatii nu puteti schimba acest lucru.
Societatea este beneficiara drepturilor si obligatiilor juridice.
Daca societatea s-ar desfiinta poate ca ar fi altceva, dar atata timp cat ea exista si functioneaza respectiva adresa ii apartine.

avocat Claudiu Lascoschi