Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Dosar rca ( refuz plata )
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Dosar rca ( refuz plata )

Buna ziua,
In data de 18.03 am avut o dauna cu mașina personală fiind parcata un șofer a lovit partea stânga a masini mele ( far,aripa,bara) sa efectuat amiabila și o video-constatare sau găsit ( far înlocuit , aripa și bara revopsit ) am efectuat reconstatare și am cerut schimbarea aripei și barei fiind avariate la prinderi și strâmbat .. am tot fost respins cu schimbarea lor in procesul de reparație , mi sa cerut o reconstatare la un service autorizat bmw am efectuat-o dar au respins cererea celor de bmw și mi-au dat mail ca dosarul este respins de plata pe motiv :
Articolul 22
1 – Despagubirile se stabilesc dupa depunerea cererii de despagubire de catre persoana prejudiciata sau asigurat, astfel :
c)   prin hotarare judecatoreasca definitiva, in cazul in care nu s-a realizat intelegerea intre parti.

Am cerut regie proprie și mi sa spus ca nu se poate oferi dosarul este refuzat la plata .

Ce trebui sa fac ? Sfaturi va rog
Chivu.Bogdan, utilizator
va multumesc !