Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Zile libere pentru părinți
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Zile libere pentru părinți

Unu din parinti poate beneficia de zile libere pana la 31 august?
In legatura cu ce?
Ce anume va intereseaza?
Despre zilele libere pe care și le pot lua părinții pe perioada suspendării cursurilor școlare.

@GMVX
Aceste libere plătite nu se acordă și în perioadele de vacanță.
@Aurel Fleancu Ma refer la zilele libere si pe timpul vacantei,am vazut ca s ar da zile libere pana pe 31 august.Am o prietena care nu are cu cine isi lasa copii,sotul ei este arestat.
GMVX, utilizator
Potrivit Legii 19/2020, prin excepție, în anul 2020, prevederile art.1 alin. (1) și (1^1) se aplică și pe perioada imediat următoare încetării stării de urgență, până la finalizarea cursurilor școlare aferente semestrului al II-lea.
Cornel Vasile, Consilier juridic