avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 668 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu de odihna

Bună ziua am o nelămurire și sper sa ma ajutați. La magazinul la care sunt angajata se lucrează o zi și o zi liber și suntem 2 angajate. Acuma trebuie să merg în concediu de odihna, 11 zile. Persoana care ma înlocuiește îmi spune ca din 9 iulie pana în 23 iulie sunt în concediu. Este corect asa? Dacă calculez ies doar 6 zile. Mulțumesc.
Ultima modificare: Marți, 16 Iunie 2020
lauramaria1, utilizator
Cel mai recent răspuns: lauramaria1 , utilizator 20:11, 16 Iunie 2020
Nu ies 6 zile ... sunt exact 11 zile lucratoare.
Aha deci e corect asa. Eu ma gândeam ca dacă lucram o zi și o zi asa merge și la concediu. Mulțumesc tare mult

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

2 cazuri,2 intrebari 1)Situatie:Sunt 27 ore suplimentare efectuate in luna iunie,21 zile lucratoare,salariul x.In luna iulie se compenseaza cu ore libere,adica 3 zile + 3 ore,luna ... (vezi toată discuția)
Concediul de odihna ash11 ash11 Daca lucrez de 4 luni la o firma la cate zile de concediu de odihna am dreptul? (vezi toată discuția)
Am dreptul la plata concediului de odihna in cazul demisiei? Catalina Dodenciu Catalina Dodenciu Buna ziua.M-am angajat pe data de 4 mai 2009 si recent pe data de 18 august 2009 mi-am dat demisia, deoarece singurul salariu pe care l-am luat a fost cel din ... (vezi toată discuția)