Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu de odihna

Bună ziua am o nelămurire și sper sa ma ajutați. La magazinul la care sunt angajata se lucrează o zi și o zi liber și suntem 2 angajate. Acuma trebuie să merg în concediu de odihna, 11 zile. Persoana care ma înlocuiește îmi spune ca din 9 iulie pana în 23 iulie sunt în concediu. Este corect asa? Dacă calculez ies doar 6 zile. Mulțumesc.
lauramaria1, utilizator
Nu ies 6 zile ... sunt exact 11 zile lucratoare.
Aha deci e corect asa. Eu ma gândeam ca dacă lucram o zi și o zi asa merge și la concediu. Mulțumesc tare mult