Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Dovezi trimitere bani Western union
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Dovezi trimitere bani Western union

Buna seara as dori sa știu cum îmi pot recupera banii trimiși fostului meu iubit prin Western union având toate chitanțele de la depuneri. La motivul trimiteri la Western am declarat ajutor de familie. Din banii trimiși a renovat apartamentul a cumpărat 2 mașini am zis ca ne căsătorim si ne mutam împreuna eu in tota perioada aceasta fiind plecată când am venit in țara nu ma primit in apartament. Eu am toate hârtiile de transfer și in plus Am și ceva de la bunurile cumparate pe internet gen mobila televizoare și alte produse. Cum trebuie sa procedez pentru am recupera banii. I-am zis pe cale amiabila sa ne înțelegem sa îmi dea banii și nu vrea.
PPmm, utilizator
Apelați la un avocat,singura variantă este un proces.Teoretic aveti sanse de castig dar trebuie văzut ce acte aveti,care este situația de fapt,ce probe se mai pot administra etc.
WU nu asigura trasabilitatea documentelor, asa ca de la ei nu aveti la ce sa va asteptati. daca destinatarul platilor nu recunoaste primirea banilor trebuie sa convingeti instanta.
adriandimitriu, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~