Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua ,am un imprumut datand din 2006 neachitat ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua ,am un imprumut datand din 2006 neachitat .Sunt plecata ...

Buna ziua ,am un imprumut datand din 2006 neachitat .Sunt plecata din tara ,in tot acest timp am primit instiintari de Plata ,acum mai nou am primit o executere de blocare a cardurilor pe care le am dar sunt pe 0.Intrebarea mea este la cat au dreptul acesti executori sa se lungeasca cu aceste dosare de executare ?Mai ales ca suma s a dublat ,
Creditorii au dreptul nelimitat în timp de a cere executarea silită. Prin fiecare cerere de încuviințare a executării silite, prescripția se întrerupe, și o pot lungi așa până când odată și odată veți avea ceva bunuri care vor putea fi executate.

În termen de 15 zile de când ați aflat de blocarea conturilor bancare, puteți depune la instanță contestație la executare.
Dapix, utilizator