Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua as dori sa stiu mai am putin si nasc nu sunt ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua as dori sa stiu mai am putin si nasc nu sunt casatorita ...

Buna ziua as dori sa stiu mai am putin si nasc nu sunt casatorita urmeaza peste cateva luni de zile intrebarea este pot pune numele de familie a tatalui pe certificatul de nastere pana ne vom cunui si trebuie sa inregistrez nasterea sau imi da direct spitalul acele acte sa le completez pentru certificat ma aflu in irlanda mai exact in dublin va rog sa imi spuneti deoarece am auzit ca iti da de la spital si apoi le trimiti la stat inapoi prin posta completate va rog sa ma ajutati cu aceasta intrebare!
intrebati in Dublin, la spital.
copilul trebuie declarat de catre tata, altfel va fi trecut doar numele dvs . Certificatul se va elibera in limba engleza,
ulterior va trebui sa veniti in Romania sa-l transcrieti