avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 518 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. Am achizitionat o casa cu credit ipotecar ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. Am achizitionat o casa cu credit ipotecar de la banca. ...

Buna ziua. Am achizitionat o casa cu credit ipotecar de la banca. Avem cota parte din drumul privat . Pentru a fi asfaltat trebuie sa il cedam Primariei.
Pt acest lucru avem nevoie de acordul bancii. . Stiti cumva daca banca isi da acordul sau e posibil sa refuze? Au dreptul sa refuze ?

Alte discuții în legătură

Refuz banca pentru donare drum de servitute, ipotecat la banca, catre primarie G43RIEL G43RIEL Buna ziua Ma lovesc de urmatoarea problema - in anul 2008 am achizitionat prin credit ipotecar ([editat de admin]) o casa cu terenul aferent (400 mp) plus ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! am cumparat o casa prin credit ipotecar si detin cota-parte ... SCORPION12 SCORPION12 Buna ziua! Am cumparat o casa prin credit ipotecar si detin cota-parte din drum. Vecinii vor sa cedam drumul primariei... Deja vor sa se stranga copii dupa ... (vezi toată discuția)
Primaria poate prelua drumul de servitute fara accept? manead manead Buna ziua, As dori sa va prezint un aspect valabil in cazul meu: pe drumul nostru de servitute primaria a venit prin iarna si a montat iluminat public. Fara ... (vezi toată discuția)