Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Salut tuturor am si eu o problema in pe 17 noiembrie ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Salut tuturor am si eu o problema in pe 17 noiembrie 2019 am ...

Salut tuturor am si eu o problema pe 17 noiembrie 2019 am facut accident , nu am acordat prioritate de dreapta dar el a intrat în mine a avut viteza nu a avut nimeni nimic dar la fata locului a spus că îl doare umărul a venit ambulanță politia ne-a dus la spital , si la secție, eu nu aveam nici asigurare si itp expirat mi-a loat permisul pe 2 lunii dar cand am fost sa îl ridic cu dovada mi-a spus că nu pot ca e dosar penal etc si pe fie care luna sa prelungesc dovada pe 30 de zile intrebarea este eu de atunci nu am primit nimic telefon , sau ceva la domiciliu de la poliție, ce e de facut am nevoie de permis pentru ca nu pot munci fără el
Cornel2020, utilizator
Fiind dosar penal, dovada se poate prelungi doar de catre procuror, lunar, pe toata durata cercetarii penale.