Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... SE POATE DISJUNGE CAUZELE ?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

SE POATE DISJUNGE CAUZELE ?

Intr-un proces la Legea 10/2001, apelurile promovate de PRIMARIE si DIRECTIA FINANTELOR PUBLICE au fost respinse de Curtea de Apel.
Primăria a avut calitatea de parata pentru a fi obligata sa restituie in natura un imobil cladire.
Statul Roman prin DFP a avut calitatea de parata pentru despagubiri imobil demolat.
Primaria nu a promovat recurs consimtind sa restituie imobilul in natura.
DFP a promovat recurs ce se va judeca la ICCJ cine stie cand.
Exista un singur proces cu ambele parate.
Exista posibilitatea de a disjunge cele 2 capete de cerere in acest stadiu.
Daca da care este calea de urmat intrucat doresc sa intru in posesia imobilulului ce mi-a fost confiscat in 1948 ?
Legalizati si investiti cu formula executorie hotararea judecatoreasca care v-a dat drept de castig si formulati o cerere de executare silita prin care solicitati punerea in executare a acelei hotarari. Cererea se adreseaza executorului judecatoresc.
tudorioan a scris:

Legalizati si investiti cu formula executorie hotararea judecatoreasca care v-a dat drept de castig si formulati o cerere de executare silita prin care solicitati punerea in executare a acelei hotarari. Cererea se adreseaza executorului judecatoresc.

REPET POSTAREA
DECIIA CURTII DE APEL ESTE UNICA ADICA RESPINGE AMBELE RECURSURI.
Oparata a facut recurs si a doua parata NU A FACUT RECURS.
Grefa CURTII DE APEL REFUZA sa investeasca cu formula executorie o Decizie in care una din parate a facut recurs.
Aceasta este si intrebarea din postul acesta CUM SEPOATE DISJUNGE O ASFEL DE CECIXIA ?
SOLICIT UNRASPUNS COMPETENT nu simple povesti.