Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Daca o angajata are mai multe contracte de munca ( ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Daca o angajata are mai multe contracte de munca ( unul de 9 ...

Daca o angajata are mai multe contracte de munca ( unul de 9 ore, si inca 2 de cate 2 ore/saptamana) si intra in concediu crestere copil, poate ramane cu un contract part time activ si sa realizeze venituri care sa nu depaseasca pragul stabilit in Legea nr. 89/2019, respectiv 6250 lei/an?
Multumesc!
Da, poate ramane cu un contract part time activ si sa realizeze venituri care sa nu depaseasca pragul stabilit in Legea nr. 89/2019, respectiv 6250 lei net/an.
Multumesc frumos pentru amabilitate!
Zi frumoasa!