Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara,as dori sa stiu ce document se poate ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara,as dori sa stiu ce document se poate intocmi la notar ...

Buna seara,as dori sa stiu ce document se poate intocmi la notar pt a asigura mama caci la nevoie cind se va inbolnavi o sa am grija de dinsa.Mentionez caci casa o am déjà ca donatie..
L.Ioana, utilizator
Mama nu vrea sa ajunga so ingrijeasca sora mea fiindca se comporta urit cu ea si II e frica de ea.Donatia poate fi atacata numai in istanta in termenul prescris Sau si dupa?Sau schimba donatia in una cu sarcina ?
L.Ioana, utilizator
daca v-a donat ambelor, nu aveti de ce va teme, nu va ataca sora donatia. Da, termenul ar fi de 3 ani de la deces, dar puteti sta linistita.
daca puneti problema de ingrijire, administrare, mama va poate numi curator prin act notarial, e un contract de mandat.