avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 622 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Se poate lua indemnizatie crestere copil daca ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Se poate lua indemnizatie crestere copil daca salariata are CIM ...

Se poate lua indemnizatie crestere copil daca salariata are CIM cu norma partiala de 1 zi/luna, in ultimii 3 ani? Precizez ca i s-a rezufat dosarul deoarece nu are 12 lucrate, in conditiile in care adeverinta si stagiul de cotizare arata ce din 2017 este salariata cu aceasta norma partiala.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:08, 7 Noiembrie 2023
Intr-adevar, cu 1 ora/luna nu poate beneficia ... cu 1 ora/zi da.
Aș putea să atașez decizia de respingere, pentru a se vedea exact despre ce este vorba?
Aici nu se pot atasa documente ..o puteti trimite pe adresa de email.
Care este adresa de mail?
O gasiti in profilul de consultant.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Un contract part time de 4 ore pe zi timp de 12 luni se ia in ... Radulescu7 Radulescu7 Un contract part time de 4 ore pe zi timp de 12 luni se ia in calcul la stabilirea indemnizației de crestere copil ? (vezi toată discuția)
Buna ziua! spuneti-mi, va rog, daca pot beneficia de indemnizatie ... Cezara-Elena Cezara-Elena Buna ziua! Spuneti-mi, va rog, daca pot beneficia de indemnizatie crestere copil avand in vedere ca in ultimii doi ani am avut contract de munca cu doar 2 ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil Maria6225 Maria6225 Buna ziua. Exista un plafon minim al veniturilor in vederea beneficierii indemnizatiei pentru cresterea copilului? De exemplu o viitoare mama care are un ... (vezi toată discuția)