avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 572 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... La.noua modificare a vârstei de pensionare cu 2 ani ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

La.noua modificare a vârstei de pensionare cu 2 ani cu condiția ...

La.noua modificare a vârstei de pensionare cu 2 ani cu condiția de a locui 30 ani în localitatea respectiva (Ploiești) se scade grupele de munca Eu am gr 1 6ani 7 luni
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 19:48, 3 Octombrie 2020
Reducerea de 2 ani de la art.65(5) nu se cumuleaza cu alte reduceri de varsta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua, dacă soțul meu beneficiază de reducerea vârstei ... zakazaka zakazaka Bună ziua, dacă soțul meu beneficiază de reducerea vârstei de pensionare pentru ca a avut grupă mai i se poate scădea în plus și cei 2 ani pentru ... (vezi toată discuția)
Ies la pensie cu gr 1 la 58 ani si 6 luni la aceasta se pot scade ... Crysty68 Crysty68 Ies la pensie cu gr 1 la 58 ani si 6 luni la aceasta se pot scade 2 ani dacă se aproba legea cu zonele poluate sunt din ploiesti (vezi toată discuția)
Calcul varsta de pensionare limita de varsta ccandrici ccandrici Tatal meu este nascut la 06.01.1952 Vechime in munca:35 ani si 7 luni. Mai sunt si urmatoarele perioade, care nu sunt sigur daca se considera stagii ... (vezi toată discuția)