Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... este legala amendarea persoanelor care nu poarta masca ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

este legala amendarea persoanelor care nu poarta masca in spatiu ...

este legala amendarea persoanelor care nu poarta masca in spatiu deschis?
N-aveți ce efecte să vedeți din moment ce mulțimea care îi neagă eficacitatea nu dă doi bani pe ea și o pun aiurea, doar de frica amenzilor. O mulțime de oameni o țin sub nas sau agățată de urechi, sub barbă. Sau au una săptămâni de zile de ajunge murdară ca gulerele cămășilor nespălate.
Manuela Rășină, administrator
Masca trebuie schimbata dupa 2 ore dar cati au posibilitatea de a proceda asa?
Daca poarta cineva o masca o zi intreaga, nu cateva saptamani, exista risc de contaminare.

La o.distanta de 2 metri intre oameni masca ajuta in mod sigur dacă este schimbata des.

Oamenii au început sa poarte masti fata de ceea ce era în urma cu o luna.
Ma refer la București.
Din cca 300 de oameni doar unul sau doi o țin sub nas.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat