Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Daca avem doua familii in bloc cu , Covid, trebuie ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Daca avem doua familii in bloc cu , Covid, trebuie instiintati ...

Daca avem doua familii in bloc cu , Covid, trebuie instiintati toti locatarii printr un afis ?
@marinica Etic sau nu, e normal sa stii ca stai usa-n usa cu un ,,covidat"! Portul mastii obisnuite este pt. a-i proteja pe ceilalti. Daca toti poarta masca, toti sunt protejati. Asta e in teorie, in practica.... Pt. propria protectie exista masca, dar nu costa 1(leu), costa vreo 83 de lei, ca exemplu o vedeti purtata de dl ministru Tataru. E o masca cu supapa care filtreaza cand inspiri, cand expiri aerul iese prin supapa, nefiltrat. Repet, este pt. propria-ti protectie! P.S. Nu-i vreo p*rcarie chinezeasca, e facuta un UE. [ link extern ]

Prostii vorbiti dvs,!!
Nu se duce la cutia postala, nu duce gunoiul, nu atinge balustrada si usa de la bloc?
14 zile NU. Dupa aia nu conteaza. Va asteptam sa ne povestiti, dupa (si daca) ce aveti aceasta experienta.
latka, moderator