Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna seara! Sotul meu are 60 ani, vechime 41 ani in ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna seara! Sotul meu are 60 ani, vechime 41 ani in campul muncii ...

Buna seara! Sotul meu are 60 ani, vechime 41 ani in campul muncii din care 18 ani grupa a II-a de munca. Cand se poate pensiona fara a fi penalizat?

Multumesc!
Limita de varsta la 59 ani.