avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 393 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua , Iubitul meu sta in Austria de foarte ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua , Iubitul meu sta in Austria de foarte mulți ani, ...

Buna ziua , Iubitul meu sta in Austria de foarte mulți ani, dar vrea să revină în România ,el are doar certificatul si pașaportul
Se poate angaja cu un buletin provizoriu?
Cel mai recent răspuns: ANONIM788 , utilizator 17:39, 26 Octombrie 2020
Da, se poate angaja cu cartea de identitate provizorie.
Mulțumesc frumos

Cornel Vasile a scris:

Da, se poate angaja cu cartea de identitate provizorie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajare cetatean roman fara buletin ginutz_a ginutz_a Buna ziua, Am o situatie mai speciala: o persoana, cetatean de origine moldoveneasca (din Chisinau), a obtinut cetatenie romana si are certificat de nastere ... (vezi toată discuția)
Buletin expirat mariogabi mariogabi am o mica problema va rog sa ma ajutati,am buletinul si passaportul expirat,locuesc in grecia cu familiea de mai bine de 15 ani.problema este ca tatal meu a ... (vezi toată discuția)
Urgent - pierdere certificat nastere, buletin expirat ramoducu ramoducu buna ziua..e o chestiune complicata si nu stiu cum se procedeaza..locuiesc in straintate cu logodnicul meu de 2 ani..nu mi-a putut face acte din cauza ca ... (vezi toată discuția)