Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Malpraxis, soția mea a născut o fetiță de 3 kg ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Malpraxis, soția mea a născut o fetiță de 3 kg prin cezariana, ...

Malpraxis, soția mea a născut o fetiță de 3 kg prin cezariana, in prima zi de naștere al copilului am fost anunțat că fetița e bine, a doua zi, soția și medicul ginecolog mi-a spus că fetița are mana rupt din glavicula, medicul a spus că sa grăbit să extragă copilul sa nu înghițea lichid și a apucat cu degetul mânuță dreapta, dar am avut o surpriza la externarea copilului, pe scrisoare medicala scria că e ruptă din humerus,nu din glavicula cum a spus medicul ginecolog, doresc sa mă îndrumați unde pot depune plângere, mânuță a fost pusă in gips dar medicul chirurg pediatrie din infantila nu a pus oasele bine și nu sau sudat bine,
Mulțumesc!

POPA GHEORGHE a scris:

Gasiti informatii utile aici: www.avocatnet.ro/articol_487...
si aici: www.avocatnet.ro/articol_381...