Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Dobanzi si penalitati
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Dobanzi si penalitati

Buna ziua! Se amana plata dobanzilor si a penalitatilor aferente obligatiilor bugetare pana la 25 decembrie 2020 doar pentru firme sau si pentru contribuabili persoane fizice?
Spuneti-mi, va rog, acest termen prorogat la 25 decembrie al dobanzilor si penalitatilor obligatiilor fiscale cu data scadenta inceputa cu 21 martie 2020 se aplica doar obligatiilor fiscale prevazute la nivel central sau si obligatiilor fiscale datorate bugetului local?