Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Model de contract de prestări servicii de construcții
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Model de contract de prestări servicii de construcții

Buna seara!
Ce model de contract de prestări servicii de construcții intre firme? Daca nu am angajati pot sa aleg sa platesc impozit 1 % din cifra de afaceri sau si 3% pe microintreprindere astept raspuns dv.
george-neagu, moderator
Procentul impozitului pe veniturile microintreprinderilor nu este optional ci stabilit prin Codul fiscal: 3% pentru firmele fara salariati si 1% pentru firmele care au cel putin un salariat.