Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Am o prietena care este cetățean american ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Am o prietena care este cetățean american și dorește ...

Buna ziua!
Am o prietena care este cetățean american și dorește sa construiască din fonduri proprii un adăpost pentru copiii straziii. Pământul pe care se va face construcția este pe numele unei biserici, construcția in sine va fi pe numele acelei biserici.
As dori sa știu ce acte trebuie sa facă sa se asigure ca atat timp cât va locui in România va avea tot dreptul sa se îngrijească de acel
Loc și sa locuiască acolo. Ea își dorește ca locul sa fie pe numele acelei biserici, dar in același Timp sa știe sigur ca nimeni nu are dreptul sa o dea afara. Multumesc
E vorba de vreun cult neoprotestant? Nu ca ar importanta!
DlGoe, utilizator
Sa faca actele prin avocat