Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CCM mentionat in act aditional, dar nu mi se ofera ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CCM mentionat in act aditional, dar nu mi se ofera pentru a-l citi.

Intr-un act aditional la contractul individual de munca, se mentioneaza un "contract colectiv": "Obligatia de a respecta dispozitiile din reglementarile legale, din contractul colectiv de munca aplicabil si Regulamentul de Ordine Interioara, in materia protectiei datelor cu caracter personal aduse la cunostinta sa de catre Angajator".
Am cerut acel contract colectiv, dar mi s-a spus ca nu exista.
Este legala sau nu acea mentiune, daca nu exista contractul colectiv?
Poate exista un contract colectiv care nu se doreste a mi se oferi?

Multumesc!
Aveti sindicat sau reprezentanti ai salariatilor ?
din cate stiu, nu.
Atunci nu aveti c.c.m. la nivel de unitate.
Cornel Vasile, Consilier juridic