Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cheltuielile cu servicii evidenta contabila (nu cele ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cheltuielile cu servicii evidenta contabila (nu cele de consultanta) ...

Cheltuielile cu servicii evidenta contabila (nu cele de consultanta) sunt considerate cheltuieli eligibile pentru a fi platite din contul de microgranturi?
Da. Contabilul este furnizor de servicii.
-sunt eligibile "cheltuieli privind achiziția de servicii și reparații necesare activității curente de bază, cu excepția serviciilor de consultanță, studii și alte categorii de servicii indirecte cu activitatea curentă"
serviciile contabile sunt considerate servicii directe sau indirecte ?
Sunt servicii directe.
multumesc!