avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 702 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cheltuielile cu servicii evidenta contabila (nu cele ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cheltuielile cu servicii evidenta contabila (nu cele de consultanta) ...

Cheltuielile cu servicii evidenta contabila (nu cele de consultanta) sunt considerate cheltuieli eligibile pentru a fi platite din contul de microgranturi?
Cel mai recent răspuns: jonny_6 , utilizator 07:53, 30 Noiembrie 2020
Da. Contabilul este furnizor de servicii.
-sunt eligibile "cheltuieli privind achiziția de servicii și reparații necesare activității curente de bază, cu excepția serviciilor de consultanță, studii și alte categorii de servicii indirecte cu activitatea curentă"
serviciile contabile sunt considerate servicii directe sau indirecte ?
Sunt servicii directe.
multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cheltuieli deductibile pentru masura 1 - microgranturi pentru imm narcispataru narcispataru Buna ziua, Am aplicat pentru Masura 1 - Microgranturi pentru IMM fara salariati si am obtinut micrograntul ( contractul semnat si plata contractului). Codul ... (vezi toată discuția)
Sunt beneficiarul unui microgrant. ronom65 ronom65 Bună ziua Sunt beneficiarul unui microgrant. Aș dori să știu dacă cheltuielile cu amenajarea biroului de lucru respectiv achiziția de mobilier, laptop, ... (vezi toată discuția)
Aș dori să întreb se pot aloca din microgant de 2000 eu pentru ... mate2007 mate2007 Aș dori să întreb dacă se pot aloca din microgant de 2000 eu pentru achiziția de gresie ,și material lemnos pentru amenajarea unei terase acoperite ... (vezi toată discuția)