Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Constructorul, de la care am cumpărat apartamentul, a ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Constructorul, de la care am cumpărat apartamentul, a montat ...

Constructorul, de la care am cumpărat apartamentul, a montat un bec reflector, pentru iluminarea spațiului exterior din spatele blocului, în dreptul balconului meu. Lumina puternica ma deranjează atât pe mine, cât și pe vecinii din blocul de vis-a-vis. Ce as putea face? Dacă îl opresc, nu mai au vecinii lumina în spatele blocului, dacă îl las asa, deranjează. Am dreptul sa iau o decizie, având în vedere faptul ca e montat pe peretele exterior al apartamentului meu?
Peretele exterior al apartamentului dvs. este proprietate comuna, face parte din fațada blocului.
Puteti monta jaluzele,draperii,etc.