Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, as dori sa va intreb cum as putea deveni ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, as dori sa va intreb cum as putea deveni coproprietarul ...

Buna ziua, as dori sa va intreb cum as putea deveni copropietraul unui autoturism, doar pe talon.? Am nevoie de acest lucru deoarece: am doua parcari pe numele meu, o parcare ocupata de masina mea, cealalta de masina fiului meu( talon pe fiul meu, adresa identica).Pana acum nu am intampinat probleme la plata abonamentului, anul acesta legile s-au schimbat si nu mai pot detine 2 parcari doar in cazul in care sunt la una proprietar iar la cealalta coproprietar. Intrebarea mea este: cum ma pot trece si me mine pe talonul masinii fiului meu, unde trebuie sa ma adresez si de ce acte am nevoie? Multumesc mult !
ce nu merge cu contract de comodat ?

ynocentta a scris:

Nu merge cu contract de comodat !

la serviciul de inmatriculari auto, va poate trece ca utilizator in talon.
dvs ati intrebat cum puteti deveni coproprietar, as aca v-am raspuns la intrebare. Acuma nu vreti sa va vanda, vreti sa fiti in talon, asta inseamna ca vreti sa fiti utilizator
aveti nevoie de imputernicire de la fiu ca sa faceti asta singura.
eu tot cred ca faceti asta degeaba. Nu cred ca va sunt atribuie 2 locuri de parcare la aceeasi adresa. Iar daca puteti obtine 2 locuri de parcare, e suficient un contract de comodat.
de ce primarie apartineti ?
GabriellaTimea a scris:

nu trebuie sa-mi vanda, doar sa fiu trecuta si eu pe talon ca si utilizator(pct.C3). Acest lucru nu stiu, cum si unde se trece, ce acte am nevoie? Am intrebat la primarie, dar nu mi-au zis nimic concret....

gi-jane2, moderator