Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Art. 3 litera C. din hotararea guvernamentala 277/2002
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Art. 3 litera C. din hotararea guvernamentala 277/2002

Voi cum interpretati acest articol?

Art. 3 litera C. din hotararea guvernamentala 277/2002 (in vederea acreditarii agentiilor pentru stimularea fortei de munca), spune:

C. cel puţin 25% din personalul cu atribuţii în prestarea serviciilor de ocupare sã aibã studii superioare în una dintre specialitãţile: psihologie, pedagogie, drept, consiliere, precum şi experienţã de minimum 3 ani în domeniul serviciului pentru care se solicitã acreditarea.

Personalul de 25% poate sa fie cu diploma de licenta (cu data de 2020) iar experienta in domeniul serviciului sa fie anterioara (2017-2020)?
george-neagu, moderator