Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contracte de munca in EURO
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contracte de munca in EURO

Este posibil sa se mai inregistreze contracte in EURO sau este obligatoriu sa se puna valoarea echivalenta in RON?
Avem salariati carora li se indexeaza in fiecare luna in functie de cursul valutar. Problema este si la raportarea in Revisal avand in vedere fulctuatia sumei?
george-neagu, moderator
In Romania, moneda nationala este leul. Mai ales ca trebuie sa faceti raportarea in Revisal.
In REVISAL nu va lasa sa raportati salariul in EURO.