Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Care este termenul de comunicare a p.v. contraventie? ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Care este termenul de comunicare a p.v. contraventie? Si care ...

Care este termenul de comunicare a p.v. contraventie?
Si care este suportul legal?
Buna seara
Conform art 26 alin 2 din OG nr. 2/2001 "În cazul în care contravenientul nu este prezent sau, deşi prezent, refuză să semneze procesul-verbal, comunicarea acestuia se face de către agentul constatator, în termen de cel mult două luni de la data încheierii."
Multumesc Domnule Florin !