avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 557 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna! Este cineva care cunoaște firma de recrutare ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna! Este cineva care cunoaște firma de recrutare Aldan internațional ...

Buna! Este cineva care cunoaște firma de recrutare Aldan internațional working srl si imi poate spune daca este serioasă? Vreau să plec ca asistență medicală in Italia si doresc sa stiu daca au fost persoane cu experiențe neplăcute.
Multumesc frumos!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:48, 2 August 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Verificati dacă agenția care oferă locuri de muncă în străinătate este înregistrată la Inspectoratul teritorial de muncă (puteți face acest lucru online pe site-ul ITM din județul în care își desfășoară activitatea sau la sediul ITM).
Bună ma interesează și pe mine? Ai aflat ceva?

Ultima modificare: Duminică, 1 August 2021
Cornel Vasile, Consilier juridic
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
@ Ionela001

Dvs de ce nu verificati la ITM?
Nu găsesc online pe itm Timișoara unde au dumnealor sediu


Cornel Vasile a scris:

@ Ionela001

Dvs de ce nu verificati la ITM?

Puteti trimite o solicitare pe adresa : itmtimis@itmtimis.ro

Alte discuții în legătură

Contractul de mediere,cu o agentie de recrutare personal in strainatate vsymalina vsymalina Acum 3 luni,am incheiat un contract de mediere cu o agentie care recruteaza personal in strainatate(contractul contine mai multe obligatii decat drepturi si ... (vezi toată discuția)
Verificare agent plasare forta demunca solongabriel solongabriel vreau sa plec in germania la munca in agricultura ,dar cine imi confirma ca firmele de recrutare nu au anunturi false si sunt de buna credinta?multumesc (vezi toată discuția)