Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Daca am fost condamnat la 3 ani inchisoare cu ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Daca am fost condamnat la 3 ani inchisoare cu executare in 2012, ...

Daca am fost condamnat la 3 ani inchisoare cu executare in 2012, eliberandu ma in 2014 conditionat, ce trebuie sa fac pentru reabilitarea cazierului si cat ar costa ?
Trebuie sa vorbiți cu avocatul care o sa va reprezinte.
Nu va costa mult dar nici cativa lei.
Este bine sa stiti ca mai înainte de a se cere reabilitarea trebuie facute verificări ale actelor de avocat ceea ce ar presupune o consultatie juridica.
Cca 70-80% din reabilitări se resping pentru ca se deschid aiurea.
Vedeți ce avocati aveti în oraș și întrebați cât va costa.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
~ Conținut șters la cerere ~
Da, corect pe minimal dar mai intra si suma 220 lei pe ora, consultanta juridica, suma minimala, la avocatii stagiari.
Cautati avocat stagiar daca nu prea aveți bani desi este recomandabil sa aveti avocat cu experienta juridica mai mare ca să nu riscati sa întrați în cota de respingere de 70-80% a reabilitării și sa plătiți aiurea aproape 2000 lei.
Este bine sa intelegeti ca reabilitarea nu se admite în mod automat ca și cum ati merge la primărie cu o cerere.
Este o judecata facuta de o instanță judecătorească.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat