Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Partidul AUR și câștigarea a 9% din electoratul ...
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Partidul AUR și câștigarea a 9% din electoratul roman pentru ...

Partidul AUR și câștigarea a 9% din electoratul roman pentru ca au susținut ca noul coronavirus nu exista.

Eu asa i-am înțeles.
O parte din diaspora i-a votat tot pentru ca nu credeau ca virusul exista.

Simion al lor nu am remarcat sa creada ca exista virusul.
Și acum s-au conformat și par sa creada ca virusul exista.
Dar, oare chiar cred acestia ca virusul.exista?
Pare mai greu de crezut pentru unii ca ar exista un virus numit Sars-Cov-2.

Nu si-au tradat electoratul?
Este ca si cum ai susține liberalismul în campania electorala și apoi ai deveni imediat comunist.
Am dat doar ca pilda acest exemplu.

Poate ca nu am inteles.eu bine partidul AUR.

Mie imi pare ca cea mai mare înșelăciune a electoratului este sa iei voturi de la unii care cred ca virusul nu exista si apoi sa nu mai zici nimic dar nici sa nu încurajezi vaccinarea pentru ca doar asa un partid care își schimba optica ar putea justifica ajutorul populatiei.

Pana la urma AUR ce poziție are?
Sustin sau nu vaccinarea?

Acum.poarta sau nu masti de.protecție?

Au dat cei din AUR mesaje ca populația sa.se vaccineze.si.sa.poarte.masti de.protecție?

Daca stie cineva sa îmi spună.si.mie.

9% din cei care au votat AUR sa se vaccineze chiar ar însemna ceva elocvent în politica de vaccinare a populatiei.

Acest partid este util.sau inutil.pe scena politica?
Doar un partid care isi respecta electoratul.ar putea fi.considerat un partid serios.
Dar, în egala masura și un partid care respecta viata ar fi un partid serios.

Nu am inteles nimic..despre acest partid.
Nici nu susține vaccinarea dar nici ceea ce a promis în campania electorală.

Sa.fie vorba doar de altii care vor sa se înfrunte din ciolan pentru ca sunt foarte flamanzi?

Par sa isi fi băgat mințile în cap și sa susțină vaccinarea populatiei care i-a votat.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat