Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

am 2 hotarari judecatoresti definitive si irevocabile prin care prin care trebuie sa primesc cheltuieli de judecata. cum pot intra in posesia lor si in cat timp de la pronuntarea lor?
hotararile de la cadastru sunt doar legelizate(sper), nu si investite cu formula executorie. Aceasta investire se poate lua o singura data, asa ca mare atentie! Numai in cazuri deosebite se poate solicita instantei o a doua investire!