Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Termenul\"Comision\" din Contractul de Prestări ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Termenul"Comision" din Contractul de Prestări ServiciiLa ce se refera termenul\

La ce se refera termenul"Comision"din Contractul de prestări servicii medicale:
"Prezentul contract are că obiect efectuarea de către Prestator în favoarea Benefuciarului,contra Comision,de servicii medicale."
Care este diferența față de Onorariu
Multumesc
Posibil sa fie o eroare de redactare.
Ar fi trebuit sa se mentioneze - tarif/tarife.
Mulțumesc.